טסלה בע"מ ישראל – Tesla inc. Israel

יצרנית הרכב טסלה הוקמה בארה"ב ומרכז פעילותה בקליפורניה, ארצות הברית, אך לחברה מפעלים גם בניו יורק, נבאדה, הולנד, טקסס, שנגחאי וברלין.
החברה נוסדה שנת 2003 כאשר מוזגו שתי חברות בבעלות מרטין אברהרד ומארק טרפנינג שמיקדו את פעילותן ביצירת רכב חשמלי, אז נקראה טסלה מוטורס.
שם החברה הוא מחווה למדען, הפיזיקאי, מהנדס החשמל והממציא הידוע ניקולה טסלה (1856-1943).

כיום חברת טסלה בע"מ עוסקת בפיתוח של אנרגיות ירוקות (נקיות), ייצור ואחסון של אנרגיה סולארית ובעיקר בייצור מסחרי של מכוניות חשמליות, שאינן מונעות בבנזין כלל (אינן היברידיות המשלבות חשמל ובנזין/סולר, הן מבוססות על הנעה חשמלית בלבד).

בשנת 2004 הצטרף לחברה מי שמשמש משנת 2008 כמנהל הכללי של החברה וארכיטקט המוצר, המהנדס ואיש העסקים הקנדי-אמריקני אילון מאסק שבעקבות נסיקת ערך החברה הפך בינואר של שנת 2021 לאיש העשיר בעולם באותו הזמן, זאת לאחר שהיה אחד מאנשי העסקים הראשונים להאמין במותג ובטכנולוגיה מאחוריו ולהשקיע בחברה מיליוני דולרים.
את פריצת הדרך הכלכלית עשתה החברה בנובמבר 2020 כשהצטרפה מניית החברה למדד S&P 500, מה שהעלה את ערך החברה ללמעלה מ 500 מיליארד דולרים.
בשנת 2005 טסלה שיתפה פעולה עם יצרנית הרכב הבריטית לוטוס שיצרה עבורה את מרבית החלקים (פרט למנוע החשמלי) לדגם הטסלה הראשון, רכב הספורט החשמלי, הרודסטר.
מה שייחד את הרודסטר, שהוא היה דגם הרכב הראשון שעבד עם סוללת ליתיום-יון שאפשרה לו עם כל טעינה נסיעה בטווח של 320 ק"מ. הרודסטר סיפק נתוני האצה יוצאי דופן של 3.7 שנים מ 0 ל 100.
שיווק מסחרי של רודסטר החל בארה"ב בשנת 2008 במחיר של כ 109,000 דולרים.
בשנת 2012 החלה טסלה בשיווק הדור הבא של רכביה עם מודל S, מכונית סדאן יוקרתית.
כיום טסלה משווקת ברחבי העולם מספר דגמים נוספים ביניהם תמצאו את מכונית היוקרה מודל X, המשפחתית מודל 3, מכונית הפנאי מודל Y, משאית הסמיטריילר טסלה סמי, מכונית הספור הטוענת לכתר המכונית המהירה בעולם (0-100 ב 1.9 שניות) טסלה רודסטר 2020 ומיועד להעלות לשוק הרכב בקרוב את דקם הטנדר טסלה סייברטראק.
בישראל ניתן למצוא כעת 3 דגמי טסלה: מודל 3, מודל S והמודל X.
.
מידע חשוב לבעלי רכב טסלה ולמי שמעוניין לרכוש רכב Tesla חדש או יד 2
פעילות החברה בישראל החלה בשנת 2019 ובשנת 2020 החלה החברה ביבוא רכבים ארצה לביצוע תהליך רישוי המותאם לרגולציה בישראל.
בפברואר של שנת 2021 החלה ההרשמה להזמנת 3 דגמי רכבי טסלה בארץ במחירים שהחלו בכ 180,000 ש"ח וכבר במרץ של שנת 2021 נמסרו רכבים ראשונים בישראל, בחצי השנה הראשונה לשיווק טסלה בארץ נמכרו למעלה מ 4000 כלי רכב.
 .
מחירים, בטיחות וזיהום אוויר טסלה:
מחירי הטסלה בישראל כמו מחירי כל רכב משתנים בהתאם לגורמים שונים, החברה מציגה את מחיריה כחל ממשק הריכשה האינטרנטי באתר שלה, ראו את המחירים נכון להיום כאן.
רכבי טסלה נחשבים לבטיחותיים מאוד ומקבלים ציונים גבוהים במבחני הבטיחות של של יורו NCAP.
מנגד, לרכבים מאפיינים אוטונומיים רבים שלעתים נתקלו בקשיים ותקלות שהתפרסמו במהרה וגררו ביקורת רבה.
החברה בייצאת בעצמה את רכביה לכל העולם וגם בישראל אינה נעזרת ביבואן מקומית ובכך מוזילה חלק מהעלויות לצרכן.
רכבי טסלה בעלי דירוג זיהום הנמוך ביותר (1).
.
ריכוז כל הדרכים ליצירת קשר עם טסלה ישראל:
סניף רשמי של טסלה בישראל נמצא בקניון רמת אביב
כתובת: אינשטיין 40 תל אביב
שעות פתיחה:
ימים ראשון – חמישי: 10:00-21:00
יום שישי: 09:00-15:00
יום שבת: משעה לאחר צאת השבת עד 22:30

טלפון שירות לקוחות טסלה ישראל: 03-3751760
כתובת דוא"ל בנושא הזמנה ומסירת רכבי טסלה: [email protected]
כתובת דוא"ל תמיכה טסלה ישראל: [email protected]
לאתר האינטרנט של טסלה ישראל לחצו כאן
לפורומים רשמיים של טסלה לחצו כאן
לקבוצת פייסבוק של חובבי טסלה בישראל לחצו כאן
לקבוצת פייסבוק נוספת של חובבי טסלה בישראל לחצו כאן
למידע למשקיעים בטסלה לחצו כאן

לתשומת לבכם: צוות האתר עושה מאמץ להנגיש את המידע המדויק והעדכני ביותר כפי שפורסם במקורות פתוחים ברשת. יחד עם זאת מעת לעת נעשים שינויים על ידי החברות, העסקים והמוסדות השונים, על כן את המידע המדויק ביותר ניתן למצוא בפרסומים הרשמיים של אותם גופים. אין האתר נושא באחריות מכל סוג שהוא לגבי המידע שמוצג כאן ולא בגין כל נזק שנגרם לגולשים כתוצאה משימוש במידע המוצג באתר זה. השימוש באתר בכפוף לתקנון תנאי השימוש באתר ומהווה הסכמה לתנאים אלו ולמדיניות הפרטיות של האתר. במידה ומצאתם שגיאה או בכל שאלה, צרו עמנו קשר. כל הזכויות שמורות לאתר דרכי קשר 2021.

Back to top button